Jump to content
News
  • MYKO'nun Kralı DARKKO'dan Yeni Heyecan SUMMER 2 Haziran Cuma 22:00'da!
  • Bu Yaz DARKKO ile Daha Eğlenceli!
MYKO'nun Kralı DARKKO'dan Yeni Heyecan SUMMER 2 Haziran Cuma 22:00'da!
ARES

yenilik Pet Sistemi ( Detaylı Anlatım )

Önerilen Mesajlar

Pet oyun içerisinde size yoldaşlık eden kendine has özellikleri ve yetenekleri bulunan
karakterinizin yanında dolaşan evcil hayvanıdır.

1. Evcil Hayvan Pet Nasıl Alınır?

Moradon bölgesinde bulunan [Familiar Tamer] Kate (312,159) npc'sine sağ tıklayarak görevimizi alıyoruz. Görev karakteriniz 10. seviye olunca açılır.

image.png

10 adet Worm veya Earthworm, 10 adet bandicot, 10 adet kecoon ve 10 adet bulcan kestikten sonra geri npc'ye gelip görevimizi veriyoruz.

Bize 1 adet Kaul's Egg ve 5 adet Familiar Summon eşyalarını verecek. Kaul's Egg evcil hayvanımızın birazdan doğacağı yumurta, Familiar Summon ise evcil hayvanımızı yanımıza çağıracağımız kağıtdır.

Yumurtayı kırdırmak için npcden 1. Seçeneğe tıklayalım

image.png

Evcil hayvanımızı yumurtasından çıkarmak ve ona isim vermek için yine [Familiar Tamer] Kate npc'sine sağ tıklıyoruz ve en üstteki seçenek olan "Familiar Hatching and transform"a tıklıyoruz. Açılan pencerede Kaul's Egg eşyamıza sağ tık yapıyoruz ve yumurtamız doğacağı yere gönderilmiş oluyor. Burada sizden evcil hayvanınıza hangi ismi vereceğiniz istenir ve ismini de girdikten sonra ok diyerek evcil hayvanınızı size ilk hali olan Kaul şeklinde verecektir.

image.pngimage.png

Evcil hayvanımızı ilk görünüş şekli olan Kaul olarak bize veriyor.

Şimdi sıra evcil hayvanımızı çağırmaya geldi, öncelikle evcil hayvanımızı envanterimizi "I" açıp ona sağ tıklıyarak onu üzerimize takıyoruz. Familiar Summon eşyasını sağ tıklayarak skill barımıza koyuyoruz ve kullanıyoruz evcil hayvanımız karakterimizin yanına çağrılıyor.

image.pngimage.png

image.png

2. Evcil Hayvan Pet Özellikleri

Evcil hayvanın aynı karakterler gibi HP/MP, Attack/Defense/Resistance, Exp/Lv değerleri vardır. Fakat evcil hayvanlarda ek olarak Satiation (Doyma) özelliği vardır.
 

image.png

HP : Evcil hayvanın can değeri.
MP : Evcil hayvanın mana değeri.
Level : Evcil hayvanın mevcut seviyesi.
Attack : Evcil hayvanın saldırı gücü değeri.
Defense : Evcil hayvanın defans gücü değeri.
Satiation : Evcil hayvanın doyma değeri.
Exp : Evcil hayvanın mevcut deneyim puanı.
Resistance : Evcil hayvanın direnç değerleri

Tüm bu özelliklerden evcil hayvana özel olan Satiation (Doyma) özelliğini ufak bir açıklamak gerekirse; bu özellik evcil hayvanın doyma yani tabiri caizse karnının acıkma değeridir. Bu değer %0 a ulaştığında evcil hayvan açlıktan ölür, bu yüzden evcil hayvanın Satiation (Doyma) değerini sürekli yenilemek gerekir. Bu işlemi de, evcil hayvanın envanterini "P" tuşuna basıp açarak [Familiar Tamer] Kate Npc'sinden aldığınız yiyecekleri vererek besleyebilirsiniz.


image.png

Evcil hayvanın leveline göre acıkma değeri azalır, yani 1 level bir evcil hayvanla 40 level evcil hayvanın acıkma ve doyma değerleri farklıdır. 1 level bir evcil hayvana 1 adet Leaf vererek %100 doyma değeri sağlar, fakat 40 level bir evcil hayvana 1 adet Leaf yaklaşık %4.95 doyma değeri verir. Bu açıdan evcil hayvanınızın leveli yükseldikçe beslenme şeklide değiştirilmelidir. 1 level evcil hayvanın acıkma değeri yaklaşık 40 dakikada %0 olurken, 40 level bir evcil hayvanın bu değeri 2 saate kadar çıkabilir. Buna eş değer olarak da beslenme malzemesi yükseltilmelidir.

3. Evcil Hayvan Modları


Evcil hayvanın 3 çeşit modu vardır; A: Attack Modu, P: Defense Modu, L: Looting Modu.
 

rUpiKM.png
 Attack Modu : Evcil hayvanın sürekli saldırı yaptığı moddur. Sizin seçmiş olduğunuz canavara eğer kendi yetenekleri ile saldırmasını emrederseniz saldırır, ona saldırı emri vermeden sadece bu modda iken sizin saldırdığınız canavara da saldırır. (Dikkat edin canavarlar sizi bırakıp evcil hayvanınıza da hasar vurabilirler.)


DkXuRG.png
 Defense Modu : Evcil hayvanın güvende kaldığı moddur, sizin saldırdığınız canavarlara saldırmaz sadece yanınızda size refakat eder.


5xxTHt.png
 Looting Modu : Evcil hayvanın eşya toplama modudur. Bu modda evcil hayvan sizin veya partinizin öldürdüğü canavarların içinden çıkan eşyaları toplar.

4. Evcil Hayvan Skilleri ve Özellikleri


Evcil hayvanların tıpkı karakterler gibi skilleri vardır ve levelleri yükseldikçe daha farklı özellikli skilleri açılmaktadır.

Hasar Skilleri;


vMByfW.jpg
 Designated Pet Attack : 1 Levelde kullanılabilir, kullanımda MP gitmez, bir canavara seçip tıkladığınızda evcil hayvanınız ona saldırır.
 

RUB2tC.jpg
 Slap : 10 Levelde kullanılabilir, 4 MP tüketir, canavarlara %120 hasar verir.
 

D7qfQQ.jpg
 Razorsharp Toenail : 20 Levelde kullanılabilir, 10 MP tüketir, canavarlara %120 hasar ve ek olarak 50 hasar verir.


SJvpdw.jpg
 Heavy Attack : 30 Levelde kullanılabilir, 20 MP tüketir, canavalarlara sekme ihtimali olmayan bir hasar gerçekleştirir ve ek olarak 50 hasar verir.


SZekLI.jpg
 Leg Bite : 40 Levelde kullanılabilir, 35 MP tüketir, canavarlara hasar verir ve onların hareket hızını %30 düşürme ihtimali olan bir hasar gerçekleştirir.


J7QQnM.jpg
 Strong Fang : 50 Levelde kullanılabilir, 50 MP tüketir, canavarlara %200 hasar verir.


sGXsPh.jpg
 Fatal Attack : 60 Levelde kullanılabilir, 75 MP tüketir, canavarlara sekme ihtimali olmayan %150 hasar veren bir saldırı gerçekleştirir ve ek olarak 200 hasar verir.

 

Destek Skilleri;

EfLoU9.jpg Passion of the Soul : 30 Levelde kullanılabilir, 120 MP tüketir, karakterinizin maksimum HP değerine ek olarak 120 HP ekler, bu ekleme priest sınıfının HP yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

7VCg5o.jpg Firm Determination : 35 Levelde kullanılabilir, 200 MP tüketir, karakterinizin defans değerine ek olarak 20 defans ekler, bu ekleme priest sınıfının defans yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

 
Soavtb.jpg Passion of the Soul 2 : 55 Levelde kullanılabilir, 250 MP tüketir, karakterinizin maksimum HP değerine ek olarak 250 HP ekler, bu ekleme priest sınıfının HP yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

IYQnN9.jpg Firm Determination 2 : 60 Levelde kullanılabilir, 350 MP tüketir, karakterinizin defans değerine ek olarak 35 defans ekler, bu ekleme priest sınıfının defans yükseltme skilleriyle birlikte kullanılabilir.

 

5. Evcil Hayvan Nasıl Level Kasılır?

Evcil hayvana level kasmak aynı 1 levelden bir karakter kasmak gibidir. 1 Level olan evcil hayvanınızı Worm kestirerek kasmaya başlayabilirsiniz, atak yaptırması çok basittir, hasar vermesini istediğiniz mobu seçerek Skill barındaki basic atak skilli olan Designated Pet Attack kullandırarak hasar vermeye başlayabilirsiniz. Evcil hayvan skill barını kullanmanın kısayolu ise ALT+Vurulacak skill numarası, örn; ALT+1, ALT+2 gibi. Evcil hayvanınız atak yaparken tabi ki hasar da alacaktır ve canı azalacaktır, ölmemesi için ona can potu basmanız gerekiyor, bunu da normal sizin envanterinizde bulunan herhangi bir can potunu evcil hayvan skill barına sürükleyip bırakarak kullanabilirsiniz. Evcil hayvanın leveli yükseldikçe açılacak olan hasar skillerini kullanarak daha güçlü moblara daha güçlü hasarlar verebilirsiniz.

Kk7UIb.png


Evcil hayvanın ideal level kasma aralıkları;

1-20 Level moradon bölgesinde çeşitli moblar; worm, kecoon, scorpion, paralyzer, gavolt, gloomwing, smildon, wild smildon vb. gibi. Level yükseldikçe mob değiştirirsiniz.

20-30 Level aralığında Luferson/El Morad Castle bölgelerinde bulunan Ape yada Grell ideal olacaktır.

30-40 Level arasında Ancient iyi exp verecektir.

40-50 arası Troll biraz zorlayacaktır ama kendi karakterinizle biraz destek atarak yardımla kestirebilirsiniz, çok zorlanırsanız Treant geçebilirsiniz.

50-60 arası yine Troll önerebilirim bu sefer daha seri olacaktır.


*NOT: Karakterinize aldığınız premium çeşidi evcil hayvanınıza etki etmez, yani Premium evcil hayvana gelen exp miktarını daha fazla arttırmaz. Fakat etkinlik olarak açılan Exp Event etkinliğinin artışı evcil hayvana gelen exp miktarında artış sağlar.
 

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Konuya katıl

Şimdi gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın .

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Yeni Oluştur...